Zdjęcia z pielgrzymki:

FOTO 1

FOTO 2

Pielgrzymka rowerowa z Rytra do Częstochowy.
4,5,6,7 sierpnia 2011 r.

Grupa 20 pielgrzymów wraz z ks.Waldemarem Bożkiem z parafii Rytro wyruszyła na 4 -dniową pielgrzymkę rowerową z Rytra do Częstochowy. Odbyła się ona z okazji jubileuszu 80 - lecia powstania parafii Rytro i uczczenia 225 rocznicy powstania  diecezji tarnowskiej. Po odprawieniu mszy świętej za pielgrzymów  i udzielonemu błogosławieństwu  przez proboszcza parafii ks. Antoniego Myjaka grupa wyruszyła na trasę pielgrzymki. Zatrzymali się przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu i dalej pojechali do Centrum Rekolekcyjnego w Gródku nad Dunajcem robiąc sobie postój. W tym miejscu gościnnie przyjął ich rekolekcjonista: ks. dr Wacław Barnaś. Następnie przejechali kolejny odcinek trasy i dojechali do Radłowa gdzie spotkali się z byłym wikariuszem z parafii Rytro ks Markiem Bachem który ugościł ich domowym żurkiem. Wieczorem dotarliśmy do Zabawy na nocleg przy miejscowym Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny. Kolejnym etapem było odwiedzenie domu rodzinnego Błogosławionej Karoliny i przejście  drogą krzyżową. Na Wyżynie Miechowskiej   zwiedziliśmy pomnik Bartosza Głowackiego bohatera bitwy pod Racławicami. Dalej grupa udała się do Miechowa w którym był kolejny nocleg. Zwiedziliśmy Bazylikę Grobu Bożego. Ostatnim przystankiem był Janów pod Częstochową. Jechaliśmy trasą pieszej pielgrzymki tarnowskiej. Wierzchosławice, Zabawa, Koszyce, Proszowice, Radziemice, Racławice, Miechów, Charsznica, Żarnowiec, Pradła, Sokolniki, Niegowa, Złoty Potok, Janów, Małusy Wielkie.
W Częstochowie mszę świętą za pielgrzymów przy ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej wraz z innymi księżmi odprawił ks. Waldemar opiekun duchowy pielgrzymki.
Codziennie uczestniczyliśmy we wszy świętej i zatrzymywaliśmy się na odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego i na Różaniec.
Większość część trasy przebiegł na nogach znany maratończyk Marian Ryżak, a czasem dołączali do niego jego brat Andrzej i Jacek Abramczyk. Codziennie pokonywaliśmy odcinek około 90 km ,a w ostatnim dniu 30 km. W drodze powrotnej grupa dojechała busem do Rytra.
Kierujemy podziękowania za pomoc w organizacji pielgrzymki dla księdza proboszcza Antoniego Myjaka i ks. Waldemara Bożka.

Marian Dobosz

Uczniowski Klub Sportowy "RYTER" w Rytrze

33-343 Rytro 8    http://www.uksryter.pl   mail: uksryter@rytro.pl      Copyright  © 2007-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kopiowanie, rozpowszechnianie i wykorzystywanie materiałów i zdjęć zamieszczonych na stronie jest zabronione!

Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)