Paulina Tomasiak z UKS RYTER RYTRO, uczennica SP Rytro Mistrzynią Polski w biegach narciarskich w stylu klasycznym!!!

Pierwszego dnia odbywających się w Zakopanem Ogólnopolskich Igrzysk i Gimnazjady w biegach narciarskich rywalizowano techniką klasyczną.

Jako pierwsi na trasę o długości 3km wyruszyli uczniowie klasy III gimnazjum tj. urodzeni w 1997 roku. Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Siatka Gimnazjum Wiśniowa. Miejsce drugie zajął Mateusz Kuruc G. Uście Gorlickie, tracąc do zwycięzcy 16,5s. Na miejscu trzecim, ze stratą 19,4s, uplasował się Patryk Borkowski G. 6 Siedlce. Miejsce czwarte zajął Arkadiusz Posiadała G. 6 Siedlce, piąty był Krzysztof Marmol G. Piątkowa, a szósty Tadeusz Nędza-Kubiniec G. Kościelisko.

Wśród dziewcząt zwycięzyła Justyna Pradziad z GMS Zakopane, o 12,5s wyprzedzając Różę Łyjak ZSMS Szklarska Poręba i o 16,1s Annę Bielecką G. 6 Siedlce. Na czwartej pozycji uplasowała się Agata Dakowicz G. 12 Białystok, miejsce piąte zajęła Monika Mleczek G. Czarny Dunajec, a szósta była Justyna Jakubik ZSS Supraśl.

W kategorii klas II (rocznik 1998) zwyciężył Szymon Sikora G. 1 Tomaszów Lubelski. 28s straty zanotował drugi Michał Skowron ZSMS Szklarska Poręba, a miejsce trzecie, ze stratą 32,6s, zajął Wiktor Penar G. Klimkówka. Czwartą pozycję wywalczył Mariusz Kwaśniowski GMS Zakopane, miejsce piąte zajął Arkadiusz Koszyk G. Uście Gorlickie, a na szóstym uplasował się Wojciech Skorusa G. Czarny Dunajec.

Wśród dziewcząt w tej kategorii najlepsza okazała się Emilia Nawara G. Kościelisko, druga ze stratą 14,4s była Martyna Wawrzusiszyn G. 1 Tomaszów Lubelski, a na trzeciej pozycji uplasowała się Natalia Tomaszewska G. Kościelisko. Justyna Morawicka G. 1 Tomaszów Lubelski zajęła miejsce czwarte, piąta była Krystyna Gluc GMS Zakopane, a szósta Karolina Sandecka G. 1 Tomaszów Lubelski.

W kategorii urodzonych w roku 1999 (klasa I gimnazjum) zwyciężył Kacper Jarczak G. 2 Tomaszów Lubelski. Miejsce drugie ze stratą 36,6s zajął Wiktor Czaja G. Szczawnica, a trzeci był Kuba Tomczyk GMS Zakopane (39s straty). Kolejne miejsca zajmowali 4 - Krystian Żuchowski SP Podczerwone, 5 - Oskar Wysocki GSMS Szklarska Poręba, 6 - Dariusz Staszel G. Kościelisko.

Wśród dziewcząt triumfowała Kamila Boczkowska ZSMS Szklarska Poręba przed Moniką Mazurkiewicz G. 2 Tomaszów Lubelski (strata 21,8s) i Iwoną Piekarz G. Wiśniowa (+27,4s). Na miejscu czwartym uplasowała się Agnieszka Gucwa G. Ptaszkowa, piąta była Aleksandra Hawryło G. 1 Tomaszów Lubelski, a szósta Weronika Kalata G. Kasina Wielka.

Uczniowie klas VI szkół podstwawowych (rocznik 2000) rywalizowali na dystansie 2km.
Wśród chłopców zwyciężył Karol Smoluch SP 3 Tomaszów Lubelski, miejsce drugie zajął Dawid Damian SP Piątkowa (+9,6s), a trzeci był Alan Ciborowski SP 2 Jasło (+12,4s). Zaledwie 0,1s gorszy rezultat uzyskał czwarty Mateusz Posiadała SP 12 Siedlce, miejsc piąte zajął Jan Żółkiewski SP 2 Tomaszów Lubelski, a szósty był Wojciech Janik SP Czarny Bór.

W grupie dziewcząt najlepsza okazała się Izabela Marcisz SP Korczyna o 16s wyprzedzając Zuzannę Konik SP Ustianowa i Katarzynę Sandecką SP 3 Tomaszów Lubelski (+53s). Miejsce czwarte dla Patrycji Karciarz SP 1 Biały Dunajec, na miejscu piątym uplasowała się Justyna Stefaniuk, a szósta była Kamila Borkowska, obie SP 1 Siedlce.

Również 2km mieli do pokonania zawodnicy urodzeni w roku 2001 (a więc klasa V).
Wśród chłopców zwyciężył Karol Smajdor SP 20 Nowy Sącz, miejsce drugie zajał Dawid Ciećko SP 3 Tomaszów Lubelski (+3,8s), a trzeci był Andrzej Chowaniak SP Kościelisko (+13,1s). Na miejscu czwartym uplasował się Dawid Zieliński SP Wysowa-Zdrój, piąty był Emil Pleskacz SP 3 Tomaszów Lubelski, a szósty Dawid Haberny SP Podczerwone.

Wśród dziewcząt zwyciężyła Monika Skinder SP 3 Tomaszów Lubelski. 40,3s straty do zwyciężczyni zanotowała druga Jolanta Chwostyk SP Ustianowa, a trzecia Weronika Bieniasz SP 1 Ciche straciła 41,7s. Na miejscu czwartym uplasowała się Kamila Gąsienica SP Kościelisko, Magdalena Kuśmierz była piąta, a na miejscu szóstym sklasyfikowana została Weronika Merena SP Hańczowa.

Najmłodsza kategoria urodzonych w roku 2002 i młodszych miała do pokonania tylko 1km.
W grupie chłopców zwyciężył Jan Guńka SP Chochołów, drugi był Bartosz Cielniak SP 3 Tomaszów Lubelski (strata 2,1s), a miejsce trzecie zajął Robert Bugara SP Kościelisko (+20,0). Michał Gumieniak SP 3 Tomaszów Lubelski zajął miejsce czwarte, piąty był Szczepan Sopata SP Kluszkowce, a na szóstej pozycji uplasował się Michał Rzeszutek SP 2 Tomaszów Lubelski.

W najmłodszej grupie dziewcząt triumfowała Paulina Tomasiak SP Rytro o 2,7s wyprzedzając Irenę Szkurat SP Sękowa i Małgorzatę Bajer SP Wiśniowa o 3,5s. Na miejscu czwartym uplasowała się Anna Nędza-Kubiniec SP Kościelisko, piąte miejsce zajęła Monika Tomasiak SP Rytro, a szósta była Martyna Okarma SP Wysowa-Zdrój.

Zobacz pełne wyniki: WYNIKI>>>